Niet straks alleen maar bobo's in Ahoy bij Songfestival

17 February 2021, 19:28 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
Gemeente Rotterdam - Roel Dijkstra

Leefbaar Rotterdam wil een nieuwe rekensom van de kosten van het Euro Songfestival 2021, dat van 18 tot en met 22 mei gepland staat in Ahoy.

In de laatste wethoudersbrief over de organisatie komt geen enkel cijfer voor en dat vindt raadslid Geert Koster niet in de haak. Hij zegt voorstander te zijn van de internationale zangwedstrijd en vindt de herkansing een mooi visitekaartje voor Rotterdam, maar wat gaat het allemaal kosten?

Daarnaast wil hij vasthouden aan het oude en vorig jaar algemeen omarmde idee om zorgmedewerkers in 2021 een gratis kaart te verstrekken. Die gedachte kreeg – toen bekend werd dat het Songfestival geen doorgang kon vinden – veel bijval. Rotterdam zat midden in de eerste golf en er werd landelijk luid geapplaudisseerd voor de zorgmedewerkers.

‘’Dat moeten we natuurlijk niet vergeten’’, vindt Koster, die het oude afgesproken gebaar in leven wil houden, ook al straks blijkt dat er in mei nog maar weinig mensen op de tribunes in Ahoy kunnen zitten. ‘’Als het maar over honderden kaartjes gaat, moeten we voorkomen dat er alleen maar bobo’s zitten’’, aldus Koster, die weet dat er vorig jaar al 6 miljoen euro Rotterdams geld in rook is opgegaan aan ‘’huisvesting, logo’s en organisatie.’’

Bij de besteding van de naar schatting 2e zes miljoen – en daar gaat het de fractie van Leefbaar vooral om – moet de beloofde geste naar de zorgmedewerkers in tact blijven. Per slot van rekening is die beloofd. Welke? ‘’Geen idee’’, zegt Koster. ‘’Als er maar paar honderd mensen op de tribunes mogen kunnen we ook de bezetting van een Eurovision Village vergeten. Maar we moeten toch iets doen, dus ook ik sta open voor briljante suggesties.’’